INFO.CZ Investice do Bitcoinu? Extrémní risk, může mít ...

Envion token - budoucnost začíná již 1. prosince !

Jak se lze dočíst v mých předchozích článcích v blogu, zájem o společnost Envion neustále vzrůstá. Blíží se klíčové datum 1. prosince 2017, kdy začíná předprodej investičních tokenů této společnosti. Nejdůležitějším faktorem, který dělá Envion token (EVN) odlišný od všech ostatních dostupných tokenů, je, že Envion řeší reálný problém - problém ekologicky šetrné těžby kryptoměn. Envion token je navíc plně podporován hardwarem, a hodnota tohoto aktiva neustále roste díky tomu, že 25 % ze zisku je automaticky reinvestováno do pořízení a provozu dalších těžících kontejnerů. Více kapitálu navíc vede k nižším nákladům na výrobu a správu, což způsobuje, že token je ještě cennější.
Envion token je založen na Ethereum standardu ERC-20. Mezi držitele EVN tokenů bude distribuováno 100% zisku společnosti z kontejnerů vlastněných i provozovaných společností Envion - 75% zisku bude vypláceno v týdenních intervalech a 25% zisku reinvestováno do rozšiřování sítě kontejnerů. Pokud jde o kontejnery vlastněné třetími stranami a spravované Envionem, obdrží vlastníci tokenů 35% ze zisku Envionu. Vlastníci tokenů rovněž budou disponovat hlasovacím právem v oblasti důležitých rozhodnutí ve strategii Envionu. Celý proces nabídky tokenů je dozorován poradenskou firmou z "velké čtyřky" světových poradenských firem, což je dokladem serióznosti firmy Envion. Taktéž tým společnosti disponuje zkušenostmi z různých oblastí a zahrnuje i známé osobnosti z oblasti blockchainu a energetiky.
Tím, jak se neustále snižují ceny solárních panelů, snižuje se i cena elektrické energie produkované solárními elektrárnami. Cena se již v některých případech dostala na $0.02/kWh a předpokládá se brzký pokles až na úroveň $0.01/kWh. Tato cena energie je již pro využité těžících kontejnerů konečná, protože kontejnery budou umístěné přímo v areálech elektráren, a odpadají tak platby za využití přenosové soustavy. Budoucí předpokládaný vývoj trhu s elektrickou energií je pro obchodní model společnosti Envion velice výhodný a bude tak přispívat k očekávané vysoké výnosnosti investic.
Konzervativní odhad výnosnosti investice do Envion tokenu činí 161% ročně, což je při přiměřeném riziku velice zajímavé. Pokud například investujete 10.000 USD, je celkový výnos po 5 letech odhadován na 177,053 USD. Pokud investujete 50.000 USD, je odhad celkového výnosu po 5 letech 885,285 USD. Investovat lze jakoukoliv částku, není zde žádné omezení minimální částkou. Investice lze provést v kryptoměnách (ethereum nebo bitcoin) nebo v EUUSD prostřednictvím kreditní karty. Výplata výnosů bude pak probíhat v týdenních intervalech ve formě Etherea. Envion token bude obchodovatelný na kryptoměnových burzách, bude s ním tedy možné volně obchodovat. Envion tokenů bude vygenerováno 150.000.000, s tím, že tokeny, které nebudou v rámci ICO prodány, budou zničeny a celkový počet tokenů se tedy v tomto případě může snížit.
Předprodej Envion tokenu začíná již zanedlouho - 1. prosince, a bude probíhat v těchto fázích: 1. První kolo (předprodej) - 1.-2. prosince, cena za token 0.70 USD 2. Druhé kolo - od 3. prosince, cena za token 0.80 USD 3. Třetí kolo - od 7. prosince, cena za token 0.90 USD 4. Čtvrté kolo - od 14. prosince do 31.prosince, cena za token 1 USD
Po 31. prosinci bude možné tokeny zakoupit již jen na kryptoměnových burzách za tržní cenu. Za předpokladu úspěšnosti celého projektu se očekává vzrůst hodnoty Envion tokenu, což ještě dále přispěje k výnosnosti investice.
Investovat do tokenů formou ICO lze na https://www.envion.org/en/ico/ Více informací o celém projektu naleznete na www.envion.org.
submitted by mrelich to crypto_currency [link] [comments]

Novinky ze světa kryptoměn - 2.12.2017

V posledních dnech jsme sledovali překotný vývoj ceny bitcoinu i ostatních kryptoměn. Nejrozšířenější digitální měna nejdříve překonala hranici 11 tisíc dolarů, následně přišla o víc než pětinu své hodnoty, a nyní se vrátila do cenového rozmezí 10.000 - 11.0000 dolarů. Zotavení se z poklesu ceny a návratu ceny bitcoinu na cenovou hladinu přes deset tisíc dolarů pomohla dnešní zpráva, že burzovní operátoři CME Group a CBOE Global Markets dostali povolení k obchodování s termínovými kontrakty na bitcoin. Oznámila to americká Komise pro termínové obchodování s komoditami (CFTC). Operátoři podle CFTC prokázali, že navrhované termínové kontrakty splňují nezbytné regulační požadavky. CME a CBOE se tak mohou stát prvními tradičními burzovními operátory v USA, kteří zahájí obchodování s finančními kontrakty spojenými s bitcoinem. CME uvedla, že obchodování s termínovými kontrakty na bitcoin zahájí 18. prosince.
Od začátku roku bitcoin zvýšil svou cenu o 950 procent. Investoři mu věří a přibývá lidí, kteří si v bitcoinu otevírají nové účty a nakupují je. Je to jen nafouknutá bublina, která brzo splaskne a lidé o své peníze přijdou, nebo se bitcoin stabilizuje a natrvalo se usadil ve finančním světě? Zdá se, že momentální propad hodnoty digitální měny není důkazem o nafouklé bublině. Ve finančním světě je po prudkém růstu určitý propad cen naprosto normální. Co se týká Bitcoinu, v minulosti byly cenové výkyvy mnohem divočejší, například padesátiprocentní propad během jediného dne. V současné době by takový pokles by dnes znamenal návrat na hodnotu 5 tisíc dolarů. To se ale ani zdaleka nestalo, bitcoin je tedy i přes zmíněné výkyvy daleko stabilnější než v minulosti.
Spousta obchodníků v současnosti stále neví, kam bitcoin zařadit. Nejedná se o měnu v klasickém slova smyslu, protože měna by měla být držitelem hodnoty. Jenže bitcoin má tak zatím velké výkyvy během krátké doby, že tuto funkci neplní. Na druhou stranu tuto funkci neplní ani některé měny v rozvojových zemích, které procházejí hyperinflací. Na bitcoin se ale nemůžeme bez výhrad dívat ani jako na komoditu, protože ta by měla mít určitou využitelnost. Ta je v případě bitcoinu v tuto chvíli diskutabilní. Dají se přes něj dělat transakce, trvají ale dlouhou dobu a jsou poměrně drahé. Jsou proto lepší virtuální měny i jiné způsoby, jak transakci provést. Je zde obrovské očekávání, ale jestli bude naplněno, lze velmi těžko předvídat.
Obchodování přímo s jednotlivými s kryptoměnami je pro malé investory rizikové. Kryptoměn je velké množství, a je tedy složité odhadnout, která z nich na tom bude v budoucnu nejlépe, nebo jestli se nevynoří nějaká nová, která by na investice byla vhodnější. Je tedy lepší nakoupit celý balík kryptoměn. Další možností je neinvestovat do kryptoměn přímo, ale investovat do společnosti, která kryptoměny "těží". Taková společnost těžbu řídí podle aktuální výhodnosti jednotlivých kryptoměn, a investoři tedy nemusí sledovat, jak se trh vyvíjí. Místo investorů totiž situaci na trhu sledují odborníci dané společnosti. Příkladem takovéto firmy je švýcarský Envion, který vyvinul přemístitelné kontejnery se zařízeními určenými na těžbu kryptoměn, které lze umísti přímo ke zdrojům levné elektrické energie (ta tvoří velkou část nákladů na těžbu).
Envion nyní hledá investory, které myšlenka těžby kryptoměn zajímá - prodej investičních tokenů začíná 15. prosince 2017. Více informací o celém projektu lze získat na http://www.envion.org (zde je kromě základních informací i detailní whitepaper, odkazy na různé komunikační kanály apod.) Informace přímo o prodeji investičních tokenů (tzv. ICO) lze nalézt na https://www.envion.org/en/ico/
submitted by mrelich to crypto_currency [link] [comments]

Typy blockchainových tokenů a jejich vlastnosti

Bitcoin byl vytvořen jako digitální platební systém, který umožňuje uživatelům ukládat, odesílat a přijímat peníze bez nutnosti finančního zprostředkovatele, jako je banka. Další měny, vzniklé brzy po bitcoinu - tzv. altcoiny, například litecoin, měly stejnou funkci. Proto se narodil termín "kryptoměny".
Po vzniku Etherea a boomu tzv. ICO (initial coin offering - počáteční nabídky mincí) nově vydávané tokeny již nebyly čistě digitální měny, ale vyvinuly se do řady různých symbolů s různými funkcemi. V současné době existují tyto typy digitálních tokenů:
Měnové tokeny Měnové tokeny, mince nebo kryptoměny jsou digitální tokeny, které fungují jako online měny, a lze je použít k nákupu a prodeji zboží a služeb a mohou být použity jako uchovatelé hodnoty. Hlavní rozdíly mezi kryptoměnou a digitálními verzemi tzv. "fiat" měn (jako jsou dolary, eura a koruny) jsou, že kryptoměny jsou decentralizované a fungují nezávisle na centrální bance, nevyžadují žádného centrálního finančního zprostředkovatele a používají kryptografii a Internet k zajištění zabezpečení transakcí. Nejvýznamnějším příkladem tohoto typu je bitcoin.
Tokenové cenné papíry Tokenové cenné papíry, známé také jako majetkové tokeny, představují podíl ve společnosti, která k navýšení kapitálu použila metodu prodeje tokenů. Tokenové cenné papíry jsou proto ve skutečnosti podobné akciím a znamenají podíl na zisku společnosti a někdy také rozhodovací pravomoci (formou "hlasování" o důležitých rozhodnutích společnosti). Tokenové cenné papíry nyní spadají do regulačních rámců globálních regulátorů (jako je U.S. SEC), protože jsou považovány za cenné papíry podle zákonů o cenných papírech. Příkladem tokenového cenného papíru je token ENV společnosti Envion.
Užitkové tokeny Užitkové tokeny, označované také jako aplikační nebo uživatelské tokeny, poskytují přístup k platformě, produktu nebo službě společnosti. Na rozdíl od tokenových cenných papírů nejsou tyto tokeny navrženy jako investice, a proto v současnosti nepodléhají takovým regulačním omezením, jako tokenové cenné papíry.
Majetkové tokeny Majetkové tokeny jsou digitální tokeny, které představují fyzické aktivum. Příkladem tokenů aktiv je tokenizované zlato, tedy digitální token krytý zlatem. Tyto projekty digitalizují a symbolizují fyzické držení zlata, aby investoři mohli nakupovat těžko uskladněná fyzická aktiva, jako je zlato, online. Majetkové tokeny jsou vynikajícím příkladem využití pro blokchainovou technologii a tokenizaci, ale obecně nejsou mezi investory tak populární, protože hodnota tokenů obvykle nepřesahuje hodnotu daného aktiva a tudíž má menší potenciál oproti jiným typům.
Tokeny reputace/odměny Konečně existují také tokeny, které jsou dávány jako odměny uživatelům na platformě. Mohou symbolizovat reputaci uživatele nebo jednoduše odměnu za to, že jsou uživatelé aktivní na konkrétní platformě. Tyto typy tokenů je obtížné ocenit, a proto nejsou mezi investory příliš populární.
Jak je z předchozích odstavců zřejmé, není jednoduché se v jadotlivých typech tokenů vyznat. Pro konzervativnější investory může být zajímavé investovat do tokenových cenných papírů - projekty na nich založené jsou ve vyspělých zemích regulované podobně jako klasické cenné papíry, a tak je investice do nich bezpečnější. Se zajímavým projektem, který využívá právě tento typ tokenu, přišla švýcarská společnost Envion, sídlící ve městě Zug, švýcarském "Silicon Valley". Zaměřuje se na těžbu kryptoměn a hardware pro těžbu umísťuje do standardizovaných kontejnerů, které lze jednoduše dopravit přímo k elektrárnám, a využít tak přebytků energie přímo u zdroje. Toho lze využít např. u velkých solárních elektráren, které za slunečných dní generují velké přebytky elektřiny, pro které není využití. Dalšími typy elektráren s častými "přebytky" jsou větrné elektrárny a hydroelektrárny.
Společnost Envion nyní hledá investory, které myšlenka ekologické těžby kryptoměn zajímá - prodej investičních tokenů začíná již 15. prosince 2017. Více informací o celém projektu lze získat na http://www.envion.org (zde je kromě základních informací i detailní whitepaper, odkazy na různé komunikační kanály apod.) Informace přímo o prodeji investičních tokenů (tzv. ICO) lze nalézt na https://www.envion.org/en/ico/
submitted by mrelich to crypto_currency [link] [comments]

Má smysl investovat do Bitcoinu a dalších kryptoměn? BITCOIN - Investícia do budúcnosti, špekulácia či niečo viac? - Matúš Peprný 350'000Kč za jeden Bitcoin? Jak, kde a kdy koupit bitcoin? Investice do bitcoin faucets - YouTube Bitcoin - Investícia do budúcnosti BFI - YouTube

Společnost Galaxy Digital Capital Management patří mezi lídry v oblasti investování do digitálních aktiv. Bitcoin je podle ní na vzestupu a má větší růstový potenciál než zlato. Společnost vyzdvihuje nedávné investice do bitcoinů od miliardáře Paula Tudora Jonese a technologickýého giganta MicroStrategy. Zejména schopnost BTC sloužit jako protiinflační aktivum z ... Investice ist das Medienangebot rund um das Thema Finanzen mit einem eigenen Blickwinkel auf Börsen-, Investment-, Startup- und Lifestyle-Trends. Investice do bitcoinu je z různých důvodů velmi riskantní záležitost. Proto je třeba dodržovat toto základní pravidlo: Investujte do bitcoinu pouze peníze, o které bez velké bolesti můžete přijít. Rozvedu to trochu konkrétněji. Předem se rozhodněte, kolik peněz do bitcoinu hodláte a dle tohoto pravidla též můžete ... Bitcoin je fenomén posledních let, který se dá s trochou nadsázky přirovnat ke zlaté horečce v 19. století. Nicméně splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2018 mnoho investorů odradilo od přímého investování do Bitcoinu. Jaké jsou možnosti investice do bitcoinu v roce 2020? V následujícím článku rozebereme společnosti ... Investice jinam než do bitcoinu. Ještě lákavěji než bitcoin může z hlediska výnosů vypadat některá z jeho alternativ typu ethereum, ripple, dash či verge. Řada co do tržní kapitalizace menších kryptoměn navíc prodělává mnohdy podezřelé výkyvy ceny podle pravidelného vzoru, takzvaného Pump&dDump schématu.

[index] [11855] [40636] [615] [42004] [49767] [19746] [2249] [20844] [47625] [16952]

Má smysl investovat do Bitcoinu a dalších kryptoměn?

V tomto dílu krypto-poradny podrobně rozebereme investiční strategii DCA - Dollar Cost Averaging. Ukážeme si, že s pomocí ní lze konzervativně investovat i do rizikového aktiva jako je ... Ahoj Kamarádi! Napište mi do komentáře kdo z vás má bitcoin a kdo do něj chce investovat? Smenarny: https://www.coinbase.com/ https://localbitcoins.com/ http... Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube. Butcoin - I když jse o zajímavou investici, kde všichni vypadají jako investiční géniové, protože jde o nový trend se vzestupným vývojem, je důležité diverzifikovat do 4 hlavních ... 💡Tento díl odpovídá na otázku, zda už je pozdě na investici do Bitcoinu a jiných kryptoměn. SPOILER ALERT: není... 💰Nákup kryptoměn a $10 v Bitcoinu zdarma p...

#